Меркел ги доби резултатите од тестот за коронавирусот..

Германската канцеларка Ангела Меркел беше тестирана од коронавирус, па резултатите од тестот покажале дека таа е негативна на вирусот.

Како што информираат германските медиуми, Меркел уште ќе биде тестирана за време на периодот на самоизолација, пренесуваат британските медиуми.

Таа од вчера се наоѓа до домашен карантин откако имала контакт со лекар за кој се покажало дека е позитивен на новиот коорнавирус.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter