Манчестер Јунајтед се откажа од играчот кој минатата сезона беше блиску до „Олд Трафорд“

Манчестер Јунајтед  на крај кренал раце од можниот ангажман на младиот фудбалер од средниот ред, Шон Лонгстаф.
Предходното лето Шон Лонгстаф се поврзуваше со премин во Манчестер Јунајтед, меѓутоа „ѓаволите“ не се согласија да платат 50 милиони фунти колку што бараше Њукасл.
И покрј тоа што играчот кој прикажува добри партии и оваа сезона, се верува дека Манчестер Јунајтед нема да го обнови интересот за него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter