МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Човекот кој ја силуваше својата ќерка, по 1 година пронајден во импровизиран шатор среде шума

После една година криење во планина, во среде шума, сместен во импровизиран шатор, цела година се  криел 49 годишниот скопјанец кој кумановската полиција го бараше поради тоа што беше осомничен декај ја силувал сопствената ќерка. Густата шума над Сарај меѓу скопските села Паничари и Букович била негово прибежиште. Овде осомничениот живеел но за него вече познат терен бидејчи истиот според нашите извори бил роден во селото Ласкарци што е во близина на Сарај.
Силувачот за да преживее често пати се симнувал во Сарај за да обзбеди храна дознава Алфа од извори кои учествувале во истрагата, но не ретко и кредел. Скопската полиција на трага да го лоцира крадецот почнала да собира информации за истиот и спровели акција рано утринава околу 4 часот.
Според податоците од полицијата осомничениот се бара со потерница за извршено кривично дело полов напад на дете кое не наполнило 14 години за што е предвидена затворска казна од најмалку 12 односно 15 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter