МАКЕДОНИЈА ВО ПАНИКА: Слетал авион со 180 патници од Италија на Скопскиот аеродром – Термалните камери не работеле во тој момент

Во текот на вчерашниот ден, на Скопскиот аеродром слетал авион кој се обраќал на релацијата Тревизо,Италија – Скопје. Тревизо се наоѓа во центарот на заразата во Италија.

Очевидци тврдат дека термалните камери на аеродромот не работеле во моментот кога слетал авионот, и ниту еден патник не бил скениран.

Дали тоа е вистина или шпекулација која се шири на социјалните мрежи останува да потврдат надележните.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter