Лудило во Ѕвездите на Гранд: Мими Јовановска од Велес “растури” со својот настап, реакциите на житито беа неверојатни!

Нашата претставничка во шоуто Ѕвездите на Гранд Мими Јовановска, ја крена целата публика на нозе која и аплаудираше без престан, додека жирито врескаше и танцуваше во ритмот на песните кои ги изведуваше Мими. Ана Бекута постојано викаше “Браво!”, Џорџе Давид постојано повторуваше дека ова така се пее, додека Марија Шерифович “збесна” од што и се допадна настапот и почна да расфрла листови на сите страни и се што имаше околу неа. Вики играше како и вообичаено во нејзин стил, а ниту Карлеуша и Босанац не останаа рамнодушни.
На крај Мими ги освои сите 6 гласови од жирито и ги доби најубавите пофални зборови за својата изведба.
И посакуваме многу среќа во понатамошните емисии и влез во финалето, па и победа се разбира!
Во продолжение настапот на Мими кој започнува од 50минута и 20 секунди, узивајте:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter