Коронавирусот е биолошко оружје против Кина – Изјави Венецуелскиот претседател

Претседателот на Венецуела, Никоас Мадуро во едно излагање изјави дека верува во фактот дека коронавирусот е направен како биолошко оружје против Кина. Ова го соопштија денес од венецуелското Министерство за надворешни работи.

„Глобалната анализа покажува дека коорнавирусот може да биде сој, што е создаден за водење биолошка војна против Кина. Сето тоа покажува дека е крајно време тоа јавно да се соопшти, да се крене узбуна за да се спречи употребата на коорнавирусот против Кина и други земји, рече Мадуро, пренесен од руските медиуми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter