Кои се причините за настанатиот пожар на “Опел Астрата” во Скопје

На ден 12.01.2020 во Полициската станица Чаир, Б.Д.(53) од Скопје пријавил дека на 11.01.2020 околу 18.30 часот настанал пожар во неговото патничко возило „Опел Астра“, кое било паркирано пред неговата куќа на ул.„Скоевска“. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема. Извршен е увид на лице место. Се очекуваат повеќе детали околу настанатиот пожар, дали станува збор за подметнат пожар или спој, полицијата утврдува и врши истражување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter