Киднапиран 33 годишен маж од Охрид

На ден 16.04.2020 околу 13 часот во СВР Охрид, од страна на И.П.(29) од Охрид пријавено е дека од страна на непознати лица со патничко возило марка „фолксваген“ бил грабнат неговиот брат Б.П. кој е на 33 годишна возраст, со место на живеење во населбатс Рача – Охрид.

Притоа, тој добил порака да даде пари за да биде пуштен брат му. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter