Катица си “даде” – делеше сендвичи во судницата

Обвинетата, Катица Јанева, во судницата каде се одвиваше рочиштето на Рекет, им поделила сендвичи на полицајците што ја спроведоа утрово од домашен притвор.

Таа го сторила тоа откако судијката на барање на Русковска даде пауза во судскиот процес во кој се емитуваат снимки од Зоран Милевски Кичеец и од Бојан Јовановски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter