КАКОВ СРАМ ВО СКОПЈЕ : Пцуе и брка туристи, нарекувајќи ги “корона вирус“ (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео кое вирално се шири и ситре го гледаат, на кое се гледа и слуша како Македонецо пцуе и брка туристи, на кејот на вардат во скопје, нарекувајќи ги “коронавирус“.

Тој сретнал туристи во центарот на Скопје и ѝм вели „коронавирус“, алудирајќи дека се носители на истиот вирус кој веќе зема жртви во некоку земји во светот, а најраспространет е во Вухан, Кина.
Однесувањето на овој човек е срамно! Погледнете во видеото во продолжение, кое е објавено од на социјалната мрежа инстаграм:

https://www.instagram.com/p/B76fsxBBSuv/

Видеото е превземено од интернет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter