ИСПОВЕД НА МАЖЕНА ЖЕНА: Еве зошто го изневерувам сопругот кој би го дал животот за мене

Мажена жена проговори за нејзиното незадоволство во врска со сексуалниот живот во нејзиниот брак. Иако многу ја осудуваат на неверството кое го прави сепак таа смета дека има право на тоа и и треба промена.

За “Daily Star” магазинот таа изјавила дека никогаш не доживеала оргазам од нејзиниот сопруг и дека во нејзиниот живот и фалат многу страсти.

Во продолжение нејзината приказна:

И покрај тоа што тој е брилијантен маж, сепак за време на нашиот сексуален однос јас мислам што ке купам во следниот шопинг кој ке го правам следната недела или која музика ке ми свири на погребот. Тој ги испушта најлошите крици и за крај едвај ке ме праша “Kако беше?”, а јас најнормално секој пат го лажам дека било одлично.
Сметам дека и двајцата сме свесни за тоа дека не сме еден за друг и дека не може д аме доведе до оргазам и цела година да водиме љубов. Сето тоа е последица на моето неверство, бидејќи нашата врска е пре досадна. Јас горам од страст, ми требаат грубости, а сето тоа го добивам од партнерот со кој го изневерувам мојот сопруг кој е различен во се од тоа што ме привлекува.

Мојот сегашен љубовник бил во затвор поради кражба, а останатите ми беа измамници, беа широки во рамењата и многу привлечни. И покрај тоа што сум свесна дека ова и не е баш најдобар избор но сепак кога сум со нив јас излудувам, имам неконтролиран секс и се чувствувам целосно исцрпена, исцедена после нашата попладневна сесија во мојот брачен кревет.
Маж ми се врака касно од работа и јас се преправам дека спијам иако поради тоа има грижа на совест.

Пред некое време бевме на забава и случајно го слушнав како зборува со другар дека ме сака најмногу на свет и дека не може да си замисли да ни се случи нешто кое ке доведе до распад на нашиот брак. И самата не знам што да правам и многу ми е тешко, го завршува излагањето..

Како би постапиле вие во таква ситуација?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter