ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА: По 60 минутна борба, Шпанија е новиот Европски ПРВАК во ракомет!

По големата борба која траеше 60 минути, победник на овогодинешното Европско првенство во ракомет е Шпанија, која со помош на својата стратегија и благодарение на искусните играчи од шпанската ракометна репрезентација, кои дадоа се од себе на теренот, успеаа да го совладаат својот противник, Хрватска. Крајниот резултат е 22-20.

Победата е повеќе од залужена! Голема победа за Шпанија која повторно пишуваше историја оваа вечер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter