Заев му даде 2000 денари на бездомник – За некого малку, за некого многу!

Екс-премиерот Зоран Заев по напуштањето на судот, каде се одржа рочиштето за случајот „Монструм“ за петкратното убиство на 12 април 2012 година, на бездомникот кој му се приближи му даде банкнота од 2.000 денари.

Заев, кој на судењето се појави како сведок, очигледно му го направи денот на овој човек, кој беше видно среќен по средбата со лидерот на СДСМ.

извор СП

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter