ЗАЕВ: ВМРО немаше никакви докази за нерегуларности, да имаа ќе ме осудеа

Зоран Заев, Претседателот на СДСМ, го искоментира пишувањето на италијанскиот весник „Ла Верита“, кој го обвини за изборни нерегуларности.
Вели дека тогашната власт немала докази, во спротивно би го осудиле.

„Ако имале какви било докази, верувајте во 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ Заев ќе го осуделе. Значи тие немаа никакви докази, дури не отворија ни обвинителен акт заради тоа што немаше“

рече Зоран Заев

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter