Загина македонски камионџија во сообраќајка близу Белград

Во сообраќајна несреќа која се случила во близина на Белград на патот кон Добановци загина македонски граѓанин, камионџија на 35 гпдишна возраст. Несреќата се случила така што се судриле автомобил и камион кој бил со полициска придружба.

Во несреќата исто така четворица други се повредени и се згрижени од страна на службата за брза помош.

Со повеќе детали за несреќата ке излезат излезат надрежните органи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter