Жена во Скопје паднала во шахта – тешко повредена завршила на клиника

Вчера попладне е В.С. пријавил дека додека со сопругата Г.С.(50) се движеле по улица во кругот на гробиштата Камник, таа паднала во отворена шахта.

По падот, жената се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Комплексот клиники за укажување на лекарска помош.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter