ЕМОТИВНИ ВИДЕА: Италијанците со песна се бодрат во тешките моменти

После градот Вухан во Кина кој се обедини и запеа во еден глас, поради тешката ситуација во која се најде Италија, т.е. поради големиот број на заразени со коронавирусот, Италијанците решија да му се спротивстават на вирусот со она што најмногу ги отсликува, а тоа е песната.

Снимки кои кружат и вирално се шират на социјалните мрежи навистина нè не оставаат рамнодушни. Иако улиците во градовите се пусти поради карантинот, Неапол е на нозе и пее.
Доказ за тоа се видеата кои следуваат во продолжение:

Grazie Napoli!!! Brividi

Posted by Alessandro Dotti on Thursday, March 12, 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter