Еве како “пријателот” да ви биде цврст како камен!

Бројот на мажи кои имаат проблеми со потенцијата се повеќе се зголемува. За секој проблем постои решение, па така и за овој. Препарати за потенција кои се рекламираат секојдневно всушност се вештачки и штетни за здравјето, додека они кои се на природна база не се штетни, но многу се скапи.

Доколку немате пари за скапи препарати, а имате проблеми со ерекцијата или едноставно сакате да ја подобрите моќта на вашиот полов орган, ви препорачуваме некои природни средства, кои со сигурност ќе ви помогнат да го решите вашиот проблем.

Моќта на половиот орган зависи од повеќе фактори, како најважен секако е протокот на крвта во пенисот, а потоа следува психичката состојба како и работата на жлездите со внатрешното лачење, а пред се половите жлезди.

Пред да се помине на конкретни совети:

За да ги подобрите овие фактори на половата моќ, потребно е во вашата секојдневна работа да воведете секојдневно вежбање, бидејќи така благотворно ќе влијаете на циркулацијата и на психичката состојба, а и на работата на ендокрините жлезди.

НАМИРНИЦИ КОИ ВЛИЈААТ НА ПОТЕНЦИЈАТА

Постојат голем број на намирници кои содржат состојки кои се потребни за моќта на половиот орган на мажот, а ова се некои од најважните: лешници, ореви, бадеми, фстаци, индиски ореви, семки, потоа морска риба и морски плодови (особено кавијар и остриги), зеленчук (лута пиперка, целер, рен, рукола, ротквица), и од пијалоци, вино, шампањ, млеко, кафе.

ПРИРОДНИ АФРОДИЗИЈАЦИ

Најдобар природен афродизијак се лековитите билки, а еве и кои: кантарион, жалфија, папрат, нане, вербен, сремуш, рузмарин, темјан, жен шен, црн и бел бибер, ѓумбир, цимет, мускатно оревче и друго.

И ЗА КРАЈ, СОВЕТ

Ако не можетеда ги запамтите сите овие работи и бескрајно да шетате низ пазарите во потрага по нив, направете чај од овие три билки, чај, босилен и корива. Помешајте во некоја теглаеднакви делови од овие билки. Една супена лажица од оваа мешавина прелијте ја со три децилитри врела вода и оставете да отстои 15 минути, кога и чајот ќе биде подготвен за конзумирање. Покрај овој чај можете да користите и смеса од рендан ѓумбир во мед. Во смесата можете да додадете и сув босилек, ореви или рузмарин, а се зема по една лажичка наутро и навечер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter