ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Скопјанец ја претепал малолетната потстанарка

Поднесена е кривична пријава против лицето Б.Ј. (65) од Скопје, поради постоење основи за сторено кривично дело „насилство“ врз малолетник.

На 23.01.2020 во СВР Скопје, С.Ј. (21) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот, во куќата каде престојувале под кирија, сопственикот Б.Ј. физички ја нападнал неговата малолетна сестра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter