Делчевец истепал инспектор, додека му вршел контрила на возилото

Жител на делчевското село Звегор физички нападнал вработен во Државниот инспекторат за транспорт, додека му вршел контрола на возилото, при што му нанел тешка повреда.

Како што се наведува, инцидентот се случил на предходниот месец нс 12.02.2020 година на граничниот премин „Делчево“, за време на редовна контрола.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.Г.(58) поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“ и „тешка телесна повреда“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter