Го почувствувавте ли земјотресот кој вчера ја стресе Македонија?

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според рихтеровата скала вчера вечер го погоди преспанскиот регион.

Земјотресот се случил во 18:45, а епицентарот на истиот бил на 4 километри од село Грчари – ресенско.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter