ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА

На ден 01.02.2020 во  14.00 часот  во СВР Велес, од страна на С.Ѓ.(64) од Кавадарци пријавено е дека во семејната куќа на ул.„Страшо Пинџур“ во Кавадарци, нејзиниот син Н.Ѓ. на 22 годишна возраст од Кавадраци паднал, по што била повикана Итна медицинска помош од Општата болница Кавадарци и од страна на лекар е констатирана смрт, без траги на насилство. Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од Полициска станица Кавадарци и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter