ГОЛЕМА НЕСРЕЌА: Две ракометарки на Вардар удрени од џип

Во населбата Ѓорче Петров во Скопје, синоќа додека чекале автобус на автобуската постојка, две девојки биле удрени од џип.

Сообрачајната несреќа се случила така што џипот сакајќи да го одбегне возилото марка југо кое му го попречило патот, нагло свртел и удрил во девојките кои чекале автобус на автобуската станица.
Неофицијално повредените девојки се дел од тимот на женскиот ракометен тим на Вардар.
Со полесни повреди и пуштени на домашно лекување

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter