Глума или жртвување за Р.Македонија? – Разрешувањето на Мизрахи на собраниска седница

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска за 15 часот закажа седница за предлогот за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи.

Претходно, нејзино разрешување побара техничкиот премиер Оливер Спасовски, со образложение дека Мизрахи го крши Уставот со тоа што не го почитува уставното име и во јавноста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter