ВИДЕО: Тепачка во маркет во Црна Гора

Корона вирусот е на прагот на Црна Гора. Маркетите полни до купувачи, ништо поразлично и од ситуацијата во која се наогаме и ние во моментот.

Можеби стравот ја прави паниката да биде поголема, па затоа доаѓа и до конфликти и тепачки во маркетите.

Во Црна Гора на социјалните мрежи кружи видео на кое може да се забележи како избива трпачка во маркет во кој луѓе со полни колички чекаат пред каса да ја купат својата залиха на храна за периодот кој следува.

Причината поради која настанала тепачката не е позната.

Во продолжение видеото:

Извор Podgoricki Vremeplov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter