ВИДЕО: Снимен документарец за 27 април (прва епизода)

ТВ Канал Вис прави четири продолженија, односно ретроспектива на настаните што се случуваа на 27 април 2017 година во Собранието на државата, или таканаречениот “крвавиот четврток”.

ТВ Канал Вис овој серијал од четити продолженија го прави со директни сведоци од Социјалдемократскиот сојуз кои биле во салата во Собранието на 27 април, меѓу кои и се екс премиерот Зоран Заев, Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски и Благоја Бочварски.

Во продолжение првиот дел:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter