[ВИДЕО] Авион со 150 патници изгуби контрола при слетување – Еве кај се најде..

Ирански патнички авион кој превезувал 150 патници се излизга од писта и излезе на улица во јужниот град Махшар, откако се случил дефект при слетувањето.

Во инцидентот нема сериозно повредени лица, пренесе агенцијата АП.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter