ВЕЛЕС ВО ШОК: Маж имал вонбрачен живот со малолетно дете

На ден 25.01.2020 во 21:38 часот во СВР Велес, 24-годишен маж пријавил дека неговата малолетна сестра која има 15години, вонбрачно живее со лицето Б.Ѓ.(23) од с.Камен Дол. 

По мерките кои се превземени, малолетничката била донесена во Полициската станица Кавадарци и во присуство на родител бил извршен разговор.

Б.Ѓ. бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “вонбрачен живот со малолетно лице”. Се работи на расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter