“Бони и Клајд” – Боки 13 поседувал пиштол, а Катица Јанева боксерска вреќа

На судењето за предметот „Рекет“, бо кривичниот суд и денеска беа презентирани материјалните докази.

Од фотографиите кои биле направени при претресот во домот на поранешната јавна обвинителка Катица Јанева се гледа дека имала мини теретана опремена со лента за трчање, велосипед и боксерска вреќа.

Боки 13, имал мини колекција на оружје, се гледа на фотографиите кои покажуваат дека поседувал четири пиштоли, што е далеку помалку од арсеналот пронајден кај веќе осудениот Зоран Милевски Кичеец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter