Боки 13 одбил да се спаси – “Катица е виновна и Ременски земала пари”

Бојан Јовановски на денешното рочиште пред судот излезе со обвинувања дека добил понуда да не биде суден доколку кажел дека поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева е виновна за целиот случај и дека пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски, земала пари.

Ми беше понудено да не бидам осуден ако кажам дека Катица е виновна и дека Ременски земала пари.

посочи Боки 13.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter