БЕЗДУШНИК: Силувано малолетно девојче во Македонија

Дваесет и тригодишен жител на село Трипатанци, пробиштипско, извршил обљуба врз малолетничка. Тој е уапсен уште вчера. По обљубата, тој му се јавил на таткото на девојчето и му соопштил дека малолетничката ја однел во неговиот дом.

По целосно документирање на случајот, против Т.С. ќе биде поднесенa кривична пријава.

На 31.01.2020 во с.Трипатанци, пробиштипско, Т.С.(23) од с.Трипатанци бил лишен од слобода, бидејќи на 30.01.2020 околу 23.00 часот, со изговор за заеднички брачен живот, извршил обљуба врз малолетничка, по што на 31.01.2020 во 12.00 часот пријавениот му се јавил на нејзиниот родител и му соопштил дека малолетничката ја однел во својот дом

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter