АПСЕЊЕ НА СКОПСКИОТ АЕРОДОРОМ: Маж извршил полов напад врз дете

На „Меѓународен аеродром – Скопје“ вчера од слобода е лишен Џ.С.(69) од с.Чајле, гостиварско, затоа што при проверка било констатирано дека се наоѓа на листата со мерка „апси“, по барање на Полициската станица Гостивар, за сторено кривично дело „полов напад врз дете“, по член 188 од Кривичниот законик.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter