АЛАРМАНТНА Е ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБАТА НА БОКИ 13 – РЕКЕТ ОДЛОЖЕН

Денешното рочиште за случајот „Рекет“ се одложи, бидејќи првообвинетиот Бојан Јовановски не беше донесен од затвор поради лоша здравствена состојба.

Судијката Васка Николовска Масевска издаде наредба за давање мислење од лекарски тим од Клиничкиот центар во Скопје, за здравствената состојба на Боки. Според неа треба да се знае дали тој може да продолжи да доаѓа на рочиштата или не.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter