Акција како од филмовите – Полицијата запре возило во Арачиново, возачот веднаш приведен

Полициски службеници од Струмица вчера привеле 29-годишен маж Б.А. од Арачиново, откако при преглед на товарно возило кое го управувал биле пронајдени 36 мигранти.

Од нив, двајца биле од Ирак, еден од Камерун, тројца од Пакистан, девет од Авганистан и 21 од Сирија, информираат од полицијата.

Б.А. бил задржан во Полициската станица во Струмица. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Twitter